Studenci leśnictwa w siedzibie firmy Forex Polska

W dniach 19 i 20 stycznia 2023 r. w siedzibie firmy Forex Polska Sp. z oo. pod kierownictwem dr inż. Krzysztofa Polowego odbyły się zajęcia terenowe dla studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP z przedmiotu Technika Leśna.

W zajęciach uczestniczyli studenci z drugiego roku studiów magisterskich kierunku leśnictwo oraz studenci pierwszego roku angielskojęzycznych studiów kierunku Forestry.

Firma Forex Polska Sp. z oo. jest jedynym autoryzowanym przedstawicielem w Polsce firmy John Deere jeśli chodzi o maszyny leśne. Gospodarzem wizyty był Paweł Kulczyński, który w bardzo profesjonalny sposób wtajemniczył studentów w nowoczesne rozwiązanie stosowane obecnie w harwesterach i forwarderach. Szczególną uwagą cieszył się pakiet oprogramowania i serwis JDLink oraz program TimberManager – umożliwiające analizę pracy maszyn i odpowiednie planowanie. Uczestnicy mieli także okazję poćwiczyć na symulatorze harwestera.

W czasie wizyty studenci zapoznali się z działaniem firmy w obszarze sprzedaży maszyn, ich obsługi serwisowej, dystrybucji części zamiennych oraz relacji z klientami. Zwiedzili centrum biurowe, magazyn części zamiennych, warsztat i plac serwisowy.

Serdecznie dziękujemy za miłą i bezpośrednią atmosferę, oraz za przekazanie cennej wiedzy na temat najnowszych zdobyczy techniki w zakresie maszynowego pozyskiwania drewna.

Wyjazd był realizowany w ramach projektu „Zintegrowany Program Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na rzecz Innowacyjnej Wielkopolski” nr POWR.03.05.00-00-ZR42/18 w ramach działania 3.5 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.