Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Spotkanie dyrektorów szkół branżowych z władzami WLD | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Spotkanie dyrektorów szkół branżowych z władzami WLD

W środę, 13 kwietnia 2022 r. na zaproszenie Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Piotra Łakomego, na Wydział przyjechali dyrektorzy leśnych i drzewnych szkół branżowych, z którymi Wydział podpisał umowy o współpracy.

W spotkaniu uczestniczyli: Justyna Żarczyńska - dyrektor Technikum Leśne w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego, Agnieszka Ohsmann - dyrektor Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku, Albert Tabaka - dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Goraju im. inż. Jana Kloski, Przemysław Jarosik - dyrektor Technikum Leśne w Starościnie im. prof. Jana Miklaszewskiego,Tomasz Kabulski - dyrektor Technikum Leśne w Warcinie im. prof. Stanisława Sokołowskiego, Adam Sinicki - dyrektor Zespołu Szkół w Tułowicach, Jacek Wolski - dyrektor Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku im. Romana Gesinga, Tomasz Szłapiński - dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.

Na spotkanie nie udało się dotrzeć dyrektorom Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi oraz Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

W czasie spotkania dyskutowano o formach rozwinięcia współpracy pomiędzy Wydziałem a szkołami. Dziekan przedstawił dyrektorom, powołany na wydziale Zespół ds. współpracy ze szkołami branżowymi w skład, którego weszli: Przewodniczący zespołu dr inż. Artur Chrzanowski, prof. dr hab. Bogusława Waliszewska, prof. UPP. dr hab. Robert Kuźmiński, dr hab. Bernard Okoński, dr inż. Jakub Glura, dr inż. Marcin Włoch.

Oprócz dziekana i Zespołu ds. współpracy, Wydział reprezentowali mgr Katarzyna Włoch - Kierownik dziekanatu, mgr Jolanta Węgiel - Przewodnicząca Zespołu ds. promocji, Prodziekani ds. studiów - prof. UPP dr hab. Robert Kuźmiński i prof. UPP dr hab. Edward Roszyk.

Spotkanie zakończyło się dyskusją, w trakcie której wyłoniło się wiele twórczych pomysłów, które czekają na wdrożenie.

Zdjęcie zbiorowe uczestników spotkania