Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Sierpniowy spotkanie studentów Master of Business Administration | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Sierpniowy spotkanie studentów Master of Business Administration

Lato w pełni a nasi dzielni studenci studiów Master of Business Administration – Menedżer Gospodarstwa Leśnego,  niestrudzenie zdobywają nową wiedzę i kształtują swoje umiejętności. Tym razem zajęcia prowadzone były w Poznaniu na kampusie leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Wydziału Leśnego i Technologii Drewna. Na aktualny zjazd prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz, kierownik studiów MBA, zaprosił jako wykładowców przede wszystkie praktyków. W zajęciach oprócz akademików wzięli również udział właściciele kancelarii prawnych, urzędnik instytucji europejskiej i prezes firmy medialnej. Wśród wykładowców prowadzących sierpniowe zajęcia był m.in. Pan Piotr Borkowski dyrektor European State Forest Association (EUSTAFOR – organizacja zrzesza 37 członków z 26 krajów) który przedstawił pakiet najaktualniejszej wiedzy z zakresu realizacji leśnej polityki europejskiej. Pan Dyrektor dostarczył słuchaczom wielu jeszcze „ciepłych” informacji prosto z Brukseli. W spotkaniu ze słuchaczami Pan Piotr przedyskutował zagadnienia związane z systemem decyzyjnym UE m.in. na przykładzie proponowanej zmiany mające na celu poszerzenie tzw. kompetencji współdzielonych między Unią Europejską a państwami członkowskimi w obszarze gospodarki leśnej. Zwrócił uwagę na działanie o nazwie Europejski Zielony Ład i w powiazaniu ze Strategią Leśną UE do 2030 r., wspólnie ze studentami, poszukiwał odpowiedzi na temat roli lasów i leśnictwa w XXI w. Ekspercka wiedza praktyka z zakresu funkcjonowania UE i realizacji na szczeblu europejskim różnych polityk sektorowych, którą podzielił się z studentami MBA Pan Dyrektor, niewątpliwie przygotuje naszych leśnych menadżerów do jeszcze lepszej realizacji zadań, również tych promujących polski model zrównoważonego leśnictwa na arenie europejskiej.