Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zgodnie z wieloletnią tradycją, podczas Sesji Studenckich Kół Naukowych, studenci zaprezentowali wyniki prac badawczych, które powstały w ramach działalności studenckiego ruchu naukowego. Tegoroczna Sesja odbyła się 22 maja 2018 r. w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Zielonce. Obrady podzielone były na sekcje: Techniczną, Przyrodniczą, Nauk Ekonomiczno-Społecznych oraz Sesję Posterową. Zaprezentowano dorobek naukowy działających na naszym Uniwersytecie studenckich kół naukowych, oczywiście nie zabrakło Koła Leśników.

W sekcji Przyrodniczej wstawiliśmy aż dwa referaty:

POMIAR WYSOKOŚCI DRZEWOSTANÓW NA PODSTAWIE LOTNICZEGO SKANINGU LASEROWEGO’’ Autorzy: Rafał Borkowski, Hubert Leśniak, Jan Anuszkiewicz, Karolina Duńska, Karolina Matusiak. Zaprezentowany został przez Sekcje Geomatyczną.

Pracę Sekcja Łowiecka- WPŁYW SĄSIEDZTWA TERENÓW ZURBANIZOWANYCH ORAZ OSTOI ZWIERZYNY NA POPULACJĘ WILKA SZAREGO (CANIS LUPUS L.) NA TERENIE PUSZCZY ZIELONKI’’ Autorzy: Marcin Misiak, Bartosz Matusiak- referat ten zdobył drugie miejące w swojej kategorii.

Natomiast Sesji Posterowej oba nasze referaty otrzymały wyróżnienia:

Sekcja Użytkowani Lasu zaprezentowała poster na temat- OCENA WARTOŚCI SUROWCA NA PNIU POZOSTAWIONEGO NA ZRĘBACH ZUPEŁNYCH W CELU OCHRONY PRZYRODY (RDLP POZNAŃ; NADLEŚNICTWO SIERAKÓW) Autorzy: Urszula Strugarek, Karol Tomczak, Karolina Florczak, Roksana Fit, Krzysztof Tomczak, Natalia Smarul

Natomiast Sekcja Teriologiczna przedstawiła poster STRUKTURA GATUNKOWA I PŁCIOWA NIETOPERZY ODŁAWIANYCH W SIECI W DRAWIEŃSKIM PARKU NARODOWYM W LATACH 2015-2017 Autorzy: Kinga Trzeciak, Patrycja Hennik, Gabriela Cieleń.

Wszystkim referującym gratulujemy sukcesów!

fot. Karolina Marek, Marina Kamińska