Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Seminarium wyjazdowe dla studentów debaty oksfordzkiej „Miasto w lesie” | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Seminarium wyjazdowe dla studentów debaty oksfordzkiej „Miasto w lesie”

W dniach 25-26.05.2023 r. studenci z Koła Leśników, wraz z opiekunem prof. UPP. dr hab. Jarosławem Szabanem uczestniczyli w seminarium wyjazdowym, zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Seminarium to było dedykowane uczestnikom debaty oksfordzkiej „Miasto w lesie”, która odbyła się 7 grudniu 2022 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestniczyli w niej studenci z: Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Było to bardzo ciekawe i merytoryczne spotkanie. W pierwszym dniu, uczestniczy zwiedzili kompleks dawnej fabryki amunicji koncernu chemicznego Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice (Alfred Nobel Dynamit Aktien-Gesellschaft).  Na terenie lasów na około 35 km² powierzchni, rozrzucone są ruiny fabryki.

Uczestnicy zwiedzili Park Mużakowski. Jest to największy park w stylu angielskim na terenie Polski. Koniec dnia studenci udali się do nieczynnej już kopalni węgla brunatnego Babiny w Łęknicy.

Drugiego udali się do zabytkowego Parku w Zatoniu, który jest jednym z ulubionych weekendowych kierunków zielonogórzan. Następnie na terenie Nadleśnictwa Przytok i Zielona Góra mogli zobaczyć przykłady zagospodarowania w lasach o zwiększonej funkcji społecznej.

Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP reprezentowali: Patrycja Baryła, Martyna Woltyńska, Maria Kreń, Urszula Kostrzewa i prof. UPP. dr hab. Jarosław Szaban.

kompleks dawnej fabryki amunicji koncernu chemicznego Kombinat DAG Alfred Nobel KrzystkowicePark Mużakowski