Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Seminarium Teledetekcyjne metody szacowania biomasy w lasach-Wrzosy, 15 -16 grudnia 2012r | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Celem seminarium było podsumowanie prac wykonanych w ramach projektu Forseen Pomerania. W trakcie spotkania wygłoszono 10 referatów, które przedstawiały metodykę, stan zaawansowania i uzyskane już wyniki w realizowanych w ramach projektu pracach inżynierskich i magisterskich oraz inne interesujące tematy. Zaprezentowana została także fotorelacja z letnich międzynarodowych obozów naukowych i plany obozowe na rok 2013. Seminarium było okazją do dyskusji, zarówno w czasie sesji referatowej, jak i podczas wieczornego spotkania towarzyskiego, przy smacznych potrawach i wystroju w klimacie świątecznym. Dodatkową atrakcją dla uczestników był kulig po zaśnieżonych drogach Nadleśnictwa Tuczno.

Referaty wygłoszone w trakcie seminarium:

• Andrzej Węgiel "Aktualny stan realizacji zadań projektu Forseen Pomerania";
  • Kamil Kondracki "Międzynarodowe obozy naukowe Forseen Pomerania Camp 2012";
  • Artur Pirzewski, Aleksander Twardziak, Urszula Turek "Wpływ zagęszczenia drzewostanów sosnowych na wady, które w nich występują";
  • Marek Kutarba "Wzrost dębów szypułkowych Quercus robur L. w doświadczeniu proweniencyjno-rodowym w Nadleśnictwie Namysłów";
  • Marek Biardzki  "Sprzedaż drewna na przykładzie Nadleśnictwa Lwówek Śląski";
  • Elżbieta Pastwik "Badania obiegu wybranych pierwiastków w ekosystemie leśnym wokół istniejącej stacji pomiarowej w Tucznie";
  • Andrzej Piasta "Grzyby patogeniczne i saprotroficzne na korzeniach siewek drzew leśnych na szkółce w Chrośnie - Nadleśnictwo Kutno";
  • Agnieszka Wołosz "Indywidualny tok studiów - moja droga do sukcesu";
  • Łukasz Sowiński "Monitoring biomasy w nadleśnictwie Drawno";
  • Joanna Skonieczna "Alokacja składników mineralnych w drzewostanie sosnowym na terenie Nadleśnictwa Drawno".

Projekt Forseen Pomerania współfinansowany jest ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 "Europejska Współpraca Terytorialna" - "Współpraca Transgraniczna" Krajów Meklemburgia - Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Andrzej Węgiel