Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ptasie warsztaty młodzieży z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Ptasie warsztaty młodzieży z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach

27 maja 2022 r. Wydział Leśny i Technologii Drewna UPP odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach. Wycieczka młodzieży w mury naszej uczelni, była nagrodą ufundowaną przez Dziekana WLTD UPP prof. dr hab. Piotra Łakomego, dla Marcina Kucza laureata Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” konkursu i jego klasy.

W ramach nagrody, młodzież uczestniczyła w warsztatach rozpoznawania śpiewu ptaków w terenie. Warsztaty na terenie wydziałowego Ogrodu Dendrologicznego, dla młodzieży przeprowadził ornitolog Agata Ożarowska. Wszyscy uczestniczy mieli okazję nauczyć się rozpoznawać w terenie po śpiewie, kilkanaście gatunków ptaków.

Po warsztatach w rozpoznawaniu głosów, studenci z Sekcji Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Szponiastych Koła Leśników UPP: Alicja Biłoszewska, Kasja Bartnik, Urszula Bogusławska, Tomasz Kupski przeprowadzili warsztaty sokolnictwo w pigułce.

W ramach warsztatów młodzież miał okazję: zapoznać się z pracującym ptakiem, dowiedzieć się podstaw obsługi telemetrii, dowiedzieć się o podstawach układania ptaka, zapoznać się z akcesoriami sokolniczymi, poznać aspekty prawne trzymania ptaków drapieżnych, nauczyć się rozpoznawania ptaków drapieżnych po sylwetce.

Uczestnik warsztatów obserwujący przez lornetkę ptakiMłodzież obserwująca ptaki przez lornetkiPrezentacja sokoła uczestnikom warsztatówSprzęt sokolniczy