Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. dr hab. Piotr Mederski głównym recenzentem pracy doktorskiej w Swedish University of Agricultural Sciences (SLU) | Wydział Leśny i Technologii Drewna

13 maja 2022 roku odbyła się obrona pracy doktorskiej: Roadmap for teleoperation and automation of forwarding w Swedish University of Agricultural Sciences (SLU), Umeå. Autorem pracy jest dr Mikael Lundbäck, promotorem Prof. dr Tomas Nordfjell, oraz promotorami pomocniczymi dr Carola Häggström oraz Prof. dr Dag Fjeld. Głównym recenzentem pracy doktorskiej był Prof. dr hab. Piotr Mederski z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

Praca doktorska dotyczy korzyści ekonomicznych wynikających z zastosowania zdalnego sterowania forwarderem oraz automatycznej zrywki drewna forwarderem (forwarder autonomiczny) w Szwecji oraz w krajach, gdzie prowadzone jest zmechanizowane pozyskiwanie drewna na większą skalę.

Rolą głównego recenzenta (external reviewer, opponent) jest przeprowadzenie procesu publicznej obrony rozprawy doktorskiej, co obejmuje ok. 1,5 godzinną sesję pytań i odpowiedzi. Jest to główna część procesu obrony, najbardziej intensywna, w której kandydat wykazuje się umiejętnością udzielania odpowiedzi na pytania związane z tematem pracy, jak również z samej pracy. W tej roli Prof. Mederski sprawdził się znakomicie.

Serdecznie gratujemy Panu Profesorowi perfekcyjnie przeprowadzonej obrony!