Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Praktyki zawodowe dla studentów leśnictwa w BULiGL | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Praktyki zawodowe dla studentów leśnictwa w BULiGL

Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we wrześniu 2023 r. podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie organizacji praktyk zawodowych dla studentów kierunku leśnictwo.

Chcesz na żywo zobaczyć pracę taksatora, poznać, jak wykonuje się opis taksacyjny lasu i jak powstają leśne mapy? Skąd biorą się dane statystyczne o lasach? Jak wykonujemy pomiary na powierzchniach próbnych w Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu i co znajduje się w Banku Danych o Lasach?

Zaplanuj swoje praktyki w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Celem praktyk jest zdobycie przez studentów wiedzy praktycznej oraz umiejętności zawodowych.

Praktyki odbywać się będą w Oddziałach BULiGL rozmieszczonych na terenie całego kraju. Cztery tygodnie pozwolą przybliżyć zakres prac wykonywanych w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, i jak mamy nadzieję, zachęcą was do rozważenia dłuższego związania się z urządzaniem lasu.

Prof. dr hab. Piotr Łakomy – Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podpisanie umowyOd lewej: prof. dr hab. P. Łakomy, dr J. Dawidziuk, prof. dr hab. M. Pietrzykowski