Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pracownicy Wydziału Leśnego UP w Poznaniu - zaangażowani w leśny projekt LIFE + | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Pracownicy Wydziału Leśnego UP w Poznaniu - zaangażowani w leśny projekt LIFE +

W dniu 23 marca 2012 roku została powołana przez Dyrektora CKPŚ IV grupa robocza, zajmująca się problemem ochrony w lasach ptaków szponiastych, sów i nietoperzy. Grupę powołano dla potrzeb projektu pt. „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 – promocja najlepszych praktyk”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach Programu LIFE+.

W grupie powołanych ekspertów chiropterologów znajduje się Jolanta Węgiel- pracownik Wydziału Leśnego UP w Poznaniu.

Pozostali powołani do grupy specjaliści to:

Dariusz Anderwald - ornitolog
Marek Kowalski - chiropterolog
Marian Cieślak - ornitolog
Sławomir Chmielewski - ornitolog

Najważniejszym zadaniem powołanego zespołu będzie przygotowanie „map drogowych” ochrony gatunków .

PDF icon Decyzja powolanie GR 4.pdf1.58 MB