Pracownicy Wydziału Leśnego i Technologii Drewna powołani przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych do Zespołów Zadaniowych

Dyrektor Generalny LP, wysoko oceniając dotychczasowy wkład w rozwój nauk leśnych oraz działania mające na celu ciągły rozwój i doskonalenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, zaprosił kilku pracowników naszego Wydziału do prac w Zespołach Zadaniowych.

Do zespołu mającego na celu opracowanie wytycznych i zasad gospodarowania lasów w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, położonych w granicach administracyjnych miast i w bezpośrednim ich sąsiedztwie, powołano m.in. Pana prof. dr. hab. Romana Gornowicza z Katedry Techniki Leśnej oraz Pana prof. dr. hab. Romana Jaszczaka z Katedry Urządzania Lasu (Zarządzenie Dyrektora Generalnego LP nr 27 z dnia 29 kwietnia 2021r.).

Do zespołu mającego na celu nowelizację Instrukcji Ochrony Lasów powołano m.in. Pana prof. UPP dr. hab. Roberta Kuźmińskiego z Katedry Entomologii Leśnej (Zarządzenie Dyrektora Generalnego LP nr 30 z dnia 4 maja 2021r.).

Do zespołu mającego na celu nowelizację Zasad Hodowli Lasu powołano m.in. Pana prof. UPP dr. hab. Wojciecha Kowalkowskiego z Katedry Hodowli Lasu (Zarządzenie Dyrektora Generalnego LP nr 31 z dnia 10 maja 2021r.).

Do zespołu mającego na celu nowelizację Instrukcji Urządzania Lasu powołano m.in. Pana prof. dr. hab. Romana Jaszczaka z Katedry Urządzania Lasu (Zarządzenie Dyrektora Generalnego LP nr 34 z dnia 19 maja 2021r.).

Inauguracyjne spotkanie wszystkich wyżej wymienionych zespołów odbyło się w dniu 15 czerwca 2021r. w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni. W najbliższym czasie odbędą się pierwsze spotkania robocze.