Poznawaj Poznań z Kołem Leśników

Dnia 31.03.2017r. odbyła się zorganizowana przez Sekcję Historii Leśnictwa Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pierwsza wycieczka z cyklu ,,PoznajPoznań",  podczas której zwiedzaliśmy Poznańską Cytadelę.

Udało nam się obejść cały park, poznać historię fortyfikacji oraz koncepcji wykorzystania wzgórza w obronie miasta. Przewodnik opowiadał nam o tym miejscu z prawdziwą pasją, chętnie udzielając odpowiedzi nawet na najtrudniejsze i najbardziej dociekliwe pytania studentów.

Jest to zapowiedzią długiej i owocnej współpracy podczas odkrywania tajemnic Poznania. Prawdziwą gratką dla miłośników historii było uzbrojenie i tajemnicze historie związane z tym miejscem. Pragniemy poinformować, że rozpoczynamy pracę nad kolejnymi celami naszych wypraw. Zachęcamy do propozycji ciekawych miejsc w Poznaniu, które chcielibyście poznać. Pamiętajcie, że nawet jeżeli nie będziecie wiązać swojej przyszłości z Poznaniem, to jednak warto jest dowiedzieć się więcej o tym niezwykle ciekawym mieście.

"Dwóje z lekcji historii pisane są na skórze narodów."- Aleksander Kumor

Mateusz Wiśniewski, Konrad Kupajczyk, fot. Daniel Walczak