Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Poznańska drużyna zdobyła I miejsce na IX Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Poznańska drużyna zdobyła I miejsce na IX Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa

W dniach 16-18 maja bieżącego roku odbyły się po raz dziewiąty Zawody Drwali Studentów Leśnictwa organizowane przez Wydział Leśny SGGW w Warszawie. Nasz wydział reprezentowało sześcioro zawodników w składzie: Łukasz Schuetza, Dawid Drab, Sylwester Groblewski, Adam Milczarek, Kacper Borowski oraz kolega ze studiów niestacjonarnych Arkadiusz Żukowski.

Pierwszego dnia, w środę po kilkugodzinnej drodze do stolicy dotarliśmy na kampus SGGW. Po zakwaterowaniu w akademiku udaliśmy się na zapoznawczego grilla. W czwartek na terenie nadleśnictwa Chojnów odbyła się pierwsza konkurencja – ścinka drzew. Konkurencja ta miała za zadanie wyłonić 10 najlepszych drwali, którzy wezmą udział w kolejnym dniu zmagań.

Od samego rana pogoda była jedynie dobra. Padający deszcz utrudniał rozpoczęcie ścinki. W końcu jednak powstało okno pogodowe i rozpoczęła się walka o każdy, nawet najmniejszy punkt. Adrenalina była na najwyższym poziomie. Zawodnicy byli zestresowani, każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak muszą też być i przegrani, jak to bywa w każdych zawodach. W przerwie obiadowej do lasu dotarł do nas catering z gorącym bigosem oraz słodkimi przekąskami w celu odnowienia sił. Pod koniec dnia wszystko było jasne, do kolejnych konkurencji awansowało czterech Naszych studentów. Pierwsze miejsce w ścince zdobył Łukasz Schuetza uzyskując 630pkt na 660 możliwych. Wieczorem cała poznańska drużyna udała się do miejscowego, polecanego przez warszawiaków „Turka” na pysznego kebaba.

W piątek od samego rana przed Wydziałem Leśnym SGGW rozpoczęła się rywalizacja w konkurencjach: wymiany piły łańcuchowej, przerzynki kombinowanej, przerzynki precyzyjnej oraz najbardziej widowiskowej – okrzesywania. Zawodnicy szli łeb w łeb, co konkurencję zmieniała się kolejność na tablicy wyników.

Decydujące okazało się okrzesywanie. Po tej konkurencji wszyscy wiedzieli już, że pierwsze miejsce zajął Łukasz Maruszczyk – student z Warszawy. Miejsce 2, 3, 4 i 5 zajęli kolejno poznańscy studenci: Łukasz Schuetza, Sylwester Groblewski, Dawid Drab i Arek Żukowski. Zawodnicy na podium otrzymali nagrody za zwycięstwo w postaci pilarek, ufundowanych przez firmę Husqvarna. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz torbę z różnymi książkami oraz biuletynami. Ponadto Nasza drużyna wywalczyła pierwsze miejsce drużynowo pokonując drużynę z Krakowa oraz Warszawy. Organizatorzy zapewnili, że w przyszłym roku zmagania będą jeszcze bardziej zaciekłe ze względu na okrągłą, dziesiątą edycję zawodów. My także dołożymy wszelkich starań aby Poznańscy Drwale za rok byli również najlepsi.

Kacper Borowski