Poznańscy leśnicy znowu strzelali…

11 maja  2012 r. na strzelnicy myśliwskiej Poznań - Antoninek odbyły się jak co roku Zawody Strzeleckie o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego.

Zawody mające charakter zamknięty umożliwiły studentom Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich w czterech konkurencjach śrutowych: krąg, oś, przeloty oraz zając w przebiegu. W zawodach brało udział 14 studentów oraz Dziekan Wydziału Leśnego ds. Studiów - prof. dr hab. Andrzej Czerniak.

Na rozpoczęcie wszystkich uczestników oraz gości powitał Prezes Sekcji Łowieckiej – Damian Nurczyk. Następnie Sędzia Główny zawodów - Piotr Piosik, przedstawił zasady obowiązujące podczas strzelań i uroczyście otworzył nasz konkurs, życząc wszystkim uczestnikom najlepszych wyników oraz dobrej zabawy.

Rywalizacja była spora jednak po zawodnikach nie było widać zdenerwowania. Największą ilość punktów i zarazem I miejsce zdobył Adrian Kocoń. Zaraz za nim na II miejscu na podium stanął Jarosław Jaszczak, III miejsce zajął Tomasz Łozowski. W konkurencji „zając w przebiegu” po dogrywce z dwoma innymi zawodnikami zwyciężył Maciej Nowak.

Przy muzycznej oprawie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Venator”, puchary za pierwsze trzy miejsca wręczył prof. Andrzej Czerniak a nagrodę za „najlepszego zająca” zwycięzcy wręczył Prezes Koła Leśników – Adrian Kocoń.

W naszych zawodach nikt nie jest przegrany i dlatego dzięki hojności sponsorów każdy zawodnik odszedł z cennymi nagrodami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Po ogłoszeniu wyników na zakończenie odbył się jeszcze strzelecki poker a następnie  każdy mógł się posilić pieczoną kiełbaską na ognisku i podzielić się swoimi wrażeniami.

Damian Nurczyk

Prezes Sekcji Łowieckiej