30 kwietnia 2025 r. dr inż. Przemysław Mania – pracownik Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, reprezentujący Katedrę Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej – odwiedził Zespół Szkół w Nowym Tomyślu. Spotkanie odbyło się w budynku Liceum Ogólnokształcącego, którego nasz pracownik jest z dumą absolwentem.
W ramach wizyty dr Mania przeprowadził pięć lekcji biologii dla uczniów różnych klas liceum i technikum. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich tematyka obejmowała m.in.:
- funkcje kambium w organizmie rośliny,
- metody wyznaczania gęstości drewna,
- fascynujące aspekty budowy i działania drewnianych instrumentów muzycznych.
Było to nie tylko wartościowe spotkanie edukacyjne, pogłębiające wiedzę o drewnie i jego właściwościach, lecz także wyjątkowa, sentymentalna podróż do miejsca, gdzie rozpoczęła się droga zawodowa naszego wykładowcy.








