Piknik Naukowy w Chodzieży

W niedziele 17 września pracownicy i doktoranci Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu reprezentowali nasz Wydział na Pikniku Naukowym w Chodzieży.

Tegorocznym tematem była Flora i Fauna, więc opowieści o kleszczach i chorobach przez nie przenoszonych dobrze pasował. Mieliśmy możliwość opowiadać o wynikach badań jakie prowadzimy na terenie właśnie tego powiatu. Odwiedzający nasze stoisko mogli się z pierwszej ręki (od Patrycji Opalińskiej prowadzącej badania) dowiedzieć czy zagraża im borelioza i jakie choroby siedzą w kleszczach z terenu Nadleśnictwa Podanin. Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Dziękujemy Nadleśnictwu Podanin i burmistrzowi Chodzieży za zaproszenie i polecamy się na przyszłość.

Anna Wierzbicka