Perspektywy 2023

Ukazał się Ranking Szkół Wyższych „Perspektywy 2023”. Miło nam zakomunikować, że w kategorii kierunki rolnicze i leśne, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zajął drugie miejsce. Szczególnie jesteśmy dumni z osiągnięć naszych absolwentów. We wskaźniku "ekonomiczne losy absolwentów” otrzymaliśmy maksymalną ilość punktów. To znaczy, że nasi absolwenci świetnie sobie radzą na rynku pracy. Wskaźnik ten uwzględnia dwa parametry badania: zarobki absolwentów w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania i zatrudnialność absolwentów – mierzoną ryzykiem bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania, a także wprowadza korygujący wskaźnik procentu absolwentów objętych systemem ELA (czyli zarejestrowanych w ZUS), co jest istotne ze względu na charakter rynku absolwenta w różnych dyscyplinach.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, trzecie miejsce Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Gratulujemy wysokich miejsc zaprzyjaźnionym wydziałom z Warszawy i Krakowa.

Link do rankingu: