Odwiedziny w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

We wtorek, 25 kwietnia 2023 r przedstawiciele Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wzięli udział w otwartym spotkaniu uczelni i firm pt. "CO DALEJ?" zorganizowanym przez Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.

Uczniowie klas I - V kaliskiego technikum technologii drewna mieli okazję zapoznać się z ofertą studiów na WLTD UP w Poznaniu, a także wydarzeniami organizowanymi na naszym Wydziale, jak np. konkurs "Zbuduj Rower z Drewna" czy "Fabryka Mebli na Żywo".

Wydział zaprezentował Prodziekan ds. studiów WLTD UPP, prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, który ponadto wygłosił wykład zatytułowany "Trudne rozmowy o drewnie - czyli jak promować biomateriał przyszłości". Mgr inż. Jolanta Węgiel z Zespołu ds. promocji WLTD UPP zainteresowała uczniów fakultetem "Lasy Świata", opowiadając o licznych wyprawach naszych studentów i pracowników do lasów równikowych. Prelekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży, co zaowocowało długimi rozmowami kuluarowymi, a nawet deklaracjami studiowania na WLTD.

Prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, który ponadto wygłosił wykład zatytułowany "Trudne rozmowy o drewnie - czyli jak promować biomateriał przyszłości"Mgr inż. Jolanta Węgiel z Zespołu ds. promocji WLTD UPP zainteresowała uczniów fakultetem "Lasy Świata"