Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Odwiedziny młodzieży z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Odwiedziny młodzieży z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju

W ramach współpracy naszego Wydziału ze szkołami średnimi dnia 14.03.2023 gościliśmy uczniów piątej klasy z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju. Uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali krótkich prezentacji na temat zasad rekrutacji obowiązujących na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, aktywności kół naukowych wydziału, a także zapoznali się z zagadnieniami związanymi z inżynierią i hydrologią leśną.

Goście mieli możliwość zwiedzenia różnych sal dydaktycznych (m.in. łowieckiej) oraz zostali oprowadzeni po terenie Ogrodu Dendrologicznego. Następnie odwiedzili siedzibę Koła Leśników  i zespołu Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Poznań znajdujących się w akademiku „Przylesie”.

Uczniowie serdeczne dziękują wszystkim, którzy umożliwili im zapoznanie się z Wydziałem, szczególnie: dr inż. Jakubowi Glura, dr inż. Marcinowi Włoch, dr inż. Annie Krysztofiak-Kaniewskiej, dr inż. Jakubowi Löffler, dr inż. Jackowi Skubis oraz studentom inż. Patrycji Baryła i inż. Kajetanowi Sala.