Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Odwiedziny młodzieży z Technikum Leśnego w Miliczu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Odwiedziny młodzieży z Technikum Leśnego w Miliczu

W dniu 8.11.2023 młodzież z Technikum Leśnego w Miliczu wraz z opiekunami odwiedziła Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W murach uczelni, uczniowie zostali przywitani przez dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna prof. dr hab. Piotra Łakomego.

Pierwszym punktem wizyty młodzieży w murach poznańskiej uczelni był wykład przygotowany przez studentów z Koła Leśników na temat projektów badawczych prowadzonych przez studentów z Sekcji Botanicznej Koła Leśników.  Uczniowie mieli także okazję, do zapoznania się z działalnością pozostałych działających w Kole Leśników sekcji. Prelekcje dla młodzieży poprowadził Kajetan Sala student kierunku leśnictwo.

Następnie uczniowie zwiedzili Kampus Cieszkowskich, po którym oprowadził ich dr inż. Marcin Włoch, członek Zespołu ds. współpracy ze szkołami branżowymi działającego przy WLTD UPP.

Po wycieczce przyszedł czas na lekcje akademicką, którą dla młodzieży przeprowadził dr inż. Bartosz Bułaj. Tematem zajęć były metody badawcze stosowane w badaniu systemów korzeniowych drzew. Uczestnicy zajęć choć przez chwilę, mogli poczuć się jak studenci.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na studia do Poznania.

Zdjęcie zbiorowe uczniów z TL Miiczu