O drewnie od przedszkolaka

W poniedziałek, 11 października 2021 roku, Przedszkole nr 193 w Poznaniu odwiedził Pan dr inż. Przemysław Mania z Katedry Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej WLTD UPP. Przeprowadził tam, dla grupy Jagódek oraz Niedźwiadków, specjalnie przygotowane warsztaty. Podczas zajęć przedszkolaki liczyły przyrosty roczne na różnych krążkach i dowiedziały się, że nie zawsze drzewo o największej średnicy pnia jest najstarsze. Następnie poznały najprostsze instrumenty muzyczne wykonane z drewna, np. clavesy, oraz te bardziej złożone. Dzieci mogły nawet zobaczyć jak wyglądają skrzypce od środka. Na koniec puszczały bańki mydlane przez dębowe próbki.