Nominacje profesorskie dla leśników

W poniedziałek 19 września 2011 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie 67  nauczycielom akademickim. Wśród nominowanych byli także pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z Wydziału Leśnego:

prof. dr hab. Andrzej Czerniak  i  prof. dr hab. Ignacy Korczyński

Prezydent podziękował nowym profesorom za wysiłek i poprosił, by poprzez osobiste umiejętności, doświadczenia i zaangażowanie, starali się czynić polską naukę „jak najatrakcyjniejszą i służącą ojczyźnie”.

„Wiemy doskonale, że w tym odważnym myśleniu o wyzwaniach, które idą przez świat jest miejsce szczególne dla edukacji, dla ludzi obdarzonych wielką wiedzą, doświadczeniem, a więc także zawsze większą odpowiedzialnością za przyszłość, za myślenie czasami rewolucyjne, odważne. Tylko takie myślenie może pozwolić nam na przyspieszenie rozwoju i nadgonienie straconego czasu” – powiedział Bronisław Komorowski.