Noc Naukowców 2020

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie! W tym samym czasie 27 listopada 2020 r. odbywają się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe pod hasłem: Researchers’ Night. Rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy spowodowała, że tegoroczna Noc Naukowców odbędzie się w zupełnie zmienionej formule. Ale jedno pozostaje niezmienne, będą to nadal ekscytujące i niepowtarzalne spotkania z naukowcami, tylko tym razem wirtualne.

Naukowcy z Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotowali ponad 40 filmów, w których przedstawiają swoje niezwykłe dokonania i pasje! Uczestnicy poznają tajemniczy świat przyrody, dowiedzą się jak zdrowo się odżywiać oraz jak chronić naszą planetę. Nie wychodząc z domu zdobędą nowe umiejętności i doświadczenia, odkrywając co w trawie piszczy i brzęczy, poznając fakty i mity o nietoperzach, dowiadując się jak drzewa mogą uratować życie, ale też jak na co dzień segregować odpady. Zwolenników „szkiełka i oka” zaprosimy do wspólnego wykonywania domowych doświadczeń chemicznych, zbudowania automatycznej stacji meteorologicznej oraz wykonania drewnianego piórnika. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji! Ta prawdziwa naukowa uczta stanowić będzie doskonałą okazję, by dowiedzieć się więcej, spotkać pasjonatów nauki i wspólnie z nimi poznawać wspaniały świat wokół nas.

Materiały znajdziecie na naszym kanale YouTube oraz na stronie Noc Naukowców Poznań