Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy, serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie nowej wystawy edukacyjnej pt. "NIETOPERZyMY. Natura i kultura", które odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 12:00 w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie.
Czeka na Państwa niezwykła podróż do świata nietoperzy - stworzeń tajemniczych, a zarazem kluczowych dla równowagi w przyrodzie. Wystawa adresowana jest do odbiorców w każdym wieku - dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
- Jak nietoperze odnajdują się w ciemności?
- Dlaczego odgrywają tak ważną rolę w ekosystemie?
- Gdzie najczęściej można je spotkać?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznamy podczas otwarcia wystawy, której ekspozycja ma charakter interaktywny i doświadczeniowy. Goście będą mieli okazję nie tylko poznać niezwykłe fakty z życia tych nocnych ssaków, ale także zobaczyć realistyczne odwzorowanie nietoperzy hibernujących w jaskini.
Wystawa podzielona jest na dwie części:
Część przyrodnicza - prezentuje bogactwo wiedzy biologicznej, zachowania, gatunki oraz rolę nietoperzy w przyrodzie.
Część kulturowa - ukazuje obecność nietoperzy w sztuce, historii i filmie - od dawnych wierzeń po współczesną popkulturę.
Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Organizatorem wystawy jest Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach projektu NIETOPERZyMY, realizowanego we współpracy z:
- Wydziałem Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
- Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
- Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Nietoperzy.
tekst Jolanta Węgiel








