Nie żyje prof. dr hab. inż. Ginter Józef Hruzik

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 14 listopada 2022 roku odszedł od nas w wieku 78 lat Śp. prof. dr hab. inż. Ginter Józef Hruzik.

Długoletni nauczyciel akademicki, najpierw w Wyższej Szkole Rolniczej, później Akademii Rolniczej im. A. Cieszkowskiego, a na końcu kariery - Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kierownik Katedry Mechanicznej Technologii Drewna w latach 1992-2012. Dziekan Wydziału Technologii Drewna w latach 1996-2002,członek Komisji Nauk Leśnych i Drzewnych PAN.

W osobie Pana Profesora straciliśmy wybitnego naukowca z zakresu drzewnictwa, a szczególnie tartacznictwa.

Straciliśmy zasłużonego pedagoga i organizatora, wychowawcę wielu pokoleń drzewiarzy, pracowników naukowych i studentów.

Straciliśmy dobrego człowieka, przyjaciela, mentora, naszego Profesora.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Poznaniu 23 listopada 2022 roku. Msza św. w intencji Zmarłego Profesora zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina 3, pogrzeb odbędzie się o godz. 11.45 na Cmentarzu Jeżyckim przy ul. Nowina.

PDF icon Nekrolog106.77 KB
PDF icon Życiorys126.12 KB