Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility „Myślimy (EKO)logicznie” | Wydział Leśny i Technologii Drewna

„Myślimy (EKO)logicznie”

W dniu 21 listopada 2022 r. na terenie Scout Camp Poznań odbył się obóz tematyczny związany z popularyzacją zagadnienia "Bioróżnordności". Organizatorem tego przedsięwzięcia była Fundacja Wspólny Nurt.

Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu.  Akcja ta była częścią szerszego projektu w ramach realizacji IV edycji projektu "RATUJMY ZIELONE PŁUCA POZNANIA", która odbyła się pod hasłem „Myślimy (EKO)logicznie”.

Nasi doktoranci — Kacper Lechowicz i Jacek Malica z Katedry Botaniki i Siedliskoznawstwa Leśnego oraz Łowiectwa i Ochrony Lasu WLiTD byli prelegentami krótkiej prezentacji, mającej wyjaśnić młodym uczestnikom znaczenie różnorodności biologicznej jako wielości form życia w otaczającym ich świecie.

 Po prezentacji i licznych pytaniach do prowadzących, uczniowie mieli okazję obejrzeć eksponaty zwierząt oraz zerknąć okiem badacza na utrwalone w preparatach mikroorganizmy glebowe.

Jacek Malica

Wykład na terenie Scout Camp Poznań