Michał Tyrna student Wydziału Leśnego UP w Poznaniu w gronie finalistów Polskiej Edycji Konkursu EUCYS 2017

Michał Tyrna student I roku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunek leśnictwo, znalazł się w wąskim gronie finalistów Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców EUCYS 2017.

Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców – European Union Contest for Young Scientists (EUCYS)  jest organizowany przez Komisję Europejską od 1989 roku. Obecnie jest częścią programu ramowego Horyzont 2020 – największego w historii w Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji. Konkurs obejmuje nauki ścisłe, przyrodnicze, technikę, nauki ekonomiczne i społeczne. Celem Konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do rozwijania zainteresowań oraz rozpoczęcia kariery naukowej.

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się finał Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2017). Do udziału w finałach Jury Konkursu wytypowało 19 projektów badawczych.  Wśród laureatów znalazł się Michał Tyrna. Prowadzone przez Michała badania dotyczyły „Efektywności funkcjonowania zbiorników lęgowych dla płazów w Grodźcu Śląskim na podstawie monitoringu rozrodu gatunków tam występujących”.  Finały europejskie odbędą się w tym roku w Tallinie.

Więcej informacji dotyczących konkursu znaleźć na stronie: