Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Michał Macan na podium w Mistrzostwach Europy we Wspinaczce Drzewnej | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Michał Macan na podium w Mistrzostwach Europy we Wspinaczce Drzewnej

21-23 czerwca 2019 r. w Putbus na wyspie Rugia (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Drzewnej. W zawodach uczestniczyło 48 mężczyzn i 12 kobiet z całej Europy. W zawodach startował student i reprezentant Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - Michał Macan.

Michał podczas Eliminacji zdobył dwa medale, zajmując:

- 2 miejsce w konkurencji „Instalacja Liny”

- 3 miejsce w konkurencji „Ascent Event”

W ogólnej klasyfikacji uplasował się na 8 miejscu, tuż za finalistami. Od finałowej Konkurencji Mistrzów, w której wystąpiło sześciu najlepszych zawodników, Michała dzieliły jedynie 3 punkty.

Dodatkowo Michał otrzymał prestiżową nagrodę "Spiryt of Competition" przyznawaną corocznie osobie tworzącej pozytywną atmosferę podczas zawodów.

Zawody we Wspinaczce Drzewnej mają za zadanie wyłonienie najlepszych zawodników, pracujących ergonomicznymi i innowacyjnymi technikami, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo i jakość wykonywanej pracy, a także bezpieczeństwo drzew. Organizacją zawodów na szczeblu krajowym zajmuje się Federacja Arborystów Polskich, która zrzesza profesjonalistów w dziedzinie Arborystyki z całej Polski.

Gratulujemy Wicemistrzowi Polski i życzymy dalszych sukcesów sportowych!