Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Maturzyści z Technikum Leśnego w Rogozińcu odwiedzili Wydział Leśny | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Maturzyści z Technikum Leśnego w Rogozińcu odwiedzili Wydział Leśny

19.04.2017 roku Wydział Leśny UP w Poznaniu  odwiedziła grupa Maturzystów z Technikum Leśnego Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Oficjalnie w imieniu Wydziału Leśnego uczniów przywitał Pan Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych dr inż. Robert Kuźmiński.

Pan Prodziekan przedstawił Maturzystom ofertę edukacyjną Naszego Wydziału i poruszył kilka istotnych kwestii dotyczących studiowania na Wydziale |Leśnym. Następnie w bardzo trafny i satysfakcjonujący dla odbiorców sposób o szczegółach rekrutacji na studia opowiedział Pan mgr inż. Wojciech Borzyszkowski z Działu Marketingu i Komunikacji. Informacje dotyczące kryteriów i problemów związanych z rozpoczęciem studiów uzyskane
od osoby, która na co dzień zajmuje się rekrutacją, w opinii Maturzystów były naprawdę niezwykle cenne.

Młodzież została naprawdę mocno zmobilizowana do pracy, bo przecież zostało im jeszcze kilkanaście dni do matury. Uczniowie wysłuchali także wykładu Kierownika Zakładu Techniki Hodowli Lasu Pana dr inż. Janusza Szmyta, który opowiedział o specyfice i o problemach badawczych Katedry Hodowli Lasu. Kolejnym punktem programu był spacer z przedstawicielami Samorządu studentów Wydziału Leśnego – Panem inż. Mateuszem Dąbrowskim i Panią Urszulą Strugarek, którzy pokazali Maturzystom Collegium Maximum, Centrum Kultury Fizycznej oraz Przylesie. Na Przylesiu Pani inż. Weronika Mysiak przedstawiła Uczniom prezentację dotycząca Koła Leśników. Krótkie „zwiedzanie” Kampusu zakończyło się w Collegium Cieszkowskich, gdzie na Uczniów czekał już ciepły posiłek.

Maturzyści byli naprawdę zadowoleni ze spotkania, każdy z nich otrzymał upominek z Działu Marketingu i Komunikacji oraz od Samorządu. Mam nadzieję, że z „całą” szesnastką spotkamy się już w październiku!

Bardzo dziękuję Opiekunowi Uczniów Pani mgr Ewelinie Augustyniak, Panu Prodziekanowi dr inż. Robertowi Kuźmińskiemu, Panu mgr inż. Wojciechowi Borzyszkowskiemu, Panu dr inż. Januszowi Szmytowi, a zwłaszcza dziękuję Studentom Panu Mateuszowi, Pani Uli i Pani Weronice za zaangażowanie i poświęcony czas.

Koordynator współpracy z ramienia Wydziału Leśnego

Marlena Baranowska-Wasilewska