Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Mamy najlepszych drwali, wśród studentów leśnictwa | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Mamy najlepszych drwali, wśród studentów leśnictwa

W ramach obchodów Dni SGGW w dniach 21-22 maja odbyły się VI zawody drwali studentów leśnictwa. Wzięły w nich udział trzy 10-osobowe drużyny reprezentujące trzy wydziały leśne: Kraków, Poznań i Warszawa.

Pierwszy dzień zawodów odbył się planowo w Nadleśnictwie Chojnów – rozstrzygnięto tam konkurencję ścinki i obalania drzew. 10 zawodników, którzy uzyskali największą liczbę punktów przechodziło do drugiego etapu. Drugi dzień odbył się ma terenie nowego kampusu SGGW.

Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski. Podium należało do chłopaków z UP Poznań.

Pierwsze miejsce zajął zawodnik, który był najlepszy w konkurencji przerzynka złożona (kombinowana) i uzyskał w sumie 1409 punktów – Adam Dobreńko.

Drugie miejsce z 1399 punktami należało do Pawła Wesołowskiego – zawodnika najlepszego w konkurencjach okrzesywanie i przerzynka na dokładność.

Kamil Gęsikiewicz stanął na trzecim miejscu – 1338.

W drugim etapie znaleźli się również: Sylwester Groblewski – 5 miejsce, Marek Żeliźniak – 6 miejsce oraz Radosław Barasiński – 8 miejsce, co dało zwycięstwo również w klasyfikacji drużynowej.

Organizatorem zawodów był Samorząd Studentów Wydziału Leśnego w Warszawie, współorganizatorem – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Głównym sponsorem były Lasy Państwowe.

Portal FIRMY LEŚNE i miesięcznik GAZETA LEŚNA sprawowały patronat medialny nad wydarzeniem.

Składamy wielkie podziękowania dla firmy STHIL, która na czas zawodów wypożyczyła pilarki i niezbędny do startu sprzęt.

Adam Milczarek