Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Lekcje akademickie dla młodzieży z Technikum Leśnego w Rogozińcu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Lekcje akademickie dla młodzieży z Technikum Leśnego w Rogozińcu

1 lutego 2024 r na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna odbyły się lekcje akademickie dla Uczniów i Nauczycieli Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Uczestniczyli w nich uczniowie, przed którymi już wkrótce jeden z najważniejszych wyborów życiowych – wybór kierunku studiów a zarazem perspektyw przyszłego rozwoju zawodowego. Wydział odwiedzili uczniowie klas maturalnych pod opieką Pani wicedyrektor Eweliny Augustyniak oraz wychowawczyni Pani Elżbiety Wotjaszak.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w lekcjach akademickich:

• Ekologii kleszczy - dr inż. Anna Wierzbicka
  • Mikrobiologia i jej rola w ekologii lasu – mgr inż. Natalia Kartawik
  • Lasy tropikalne. Studyjny program wyjazdowy „Lasy Świata” - mgr Jolanta Węgiel, prof. UPP dr hab. Andrzej Węgiel

W ramach odwiedzin młodzież miała okazję do zapoznania się z historią wydziału, zwiedzenia Kampusu Cieszkowskich.  Zasady i niuanse rekrutacji, różne oblicza studiowania i życia studenckiego na Wydziale i Uczelni, przystępnie i interesująco przedstawił mgr Adrian Kasztelan. Dr Marcin Włoch prezentował zbiory Ogrodu Dendrologicznego WLTD i przedstawił jego wielofunkcyjne wykorzystanie przez Wydział i Uczelnię. Wizytę koordynował dr hab. Bernard Okoński.

Ekologii kleszczy - wykład  dr inż. Anna WierzbickaMikrobiologia i jej rola w ekologii lasu – mgr inż. Natalia Kartawik