Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Lekcje akademickie dla 6 Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu | Wydział Leśny i Technologii Drewna

6 listopada w Katedrze Entomologii i Fitopatologii Leśnej WLTD odbyła się lekcja akademicka dla uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Po krótkim wprowadzeniu do królestwa grzybów i fitopatologii, uczestnicy zajęć mogli poczuć się jak na grzybobraniu. Każdy miał okazję spróbować swoich sił podczas identyfikacji okazów grzybów, które można znaleźć w polskich lasach. Jednak ku zaskoczeniu uczniów, w koszykach zamiast borowików czy podgrzybków, znajdowały się huby. Dzięki porozumieniu pomiędzy wydziałem a szkołą, młodzież poznańskiego liceum poszerzyła swoją wiedzą na temat różnorodności mykobioty oraz zdobyła umiejętności rozpoznawania nieznanych im dotąd gatunków. Zajęcia zostały przeprowadzone przez prof. UPP dr hab. Jolantę Behnke-Borowczyk oraz mgr inż. Natalię Kartawik.