Lasy w Niepodległej Polsce – wystawa

Termin: od 1 kwietnia 2019 r. do 30 kwietnia 2019 r.

Miejsce: hol Kolegium Cieszkowskich, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71

Wstęp wolny: godz. 8.00 – 19.00

Wystawa zorganizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Nadleśnictwo Żmigród z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wystawa składa się z siedmiu części poświęconych historii lasów od rozbiorów Polski do współczesności. Ostatni dział prezentuje historię mundurów leśnych.

Organizatorzy wystawy mają nadzieje, że wystawa przyczyni się do większej popularyzacji i wykorzystywania zagadnień historycznych, regionalnych i kulturowych w edukacji leśnej, a tym samym do zachowania dla potomnych historii i tradycji polskiego leśnictwa.