Śladami historii

Dnia 24 marca 2017r. członkowie Sekcji Historii Leśnictwa KL wraz z opiekunem dr hab. Jarosławem Szabenem udali się na Cmentarz św. Jana Vianney w Poznaniu.

Obecnie sekcja prowadzi prace nad projektem dotyczącym zlokalizowania miejsc pochówku wszystkich wykładowców Wydziału Leśnego w Poznaniu. Kiedy sukcesem zakończyła się wyprawa w celu odnalezienia grobu prof. Biehlera na Litwie, zwiększyliśmy zakres naszych działań.

W planach jest utworzenie mobilnej aplikacji, aby każdy absolwent był w stanie odnaleźć groby swoich nauczycieli. Poszukiwania bywają niezwykle czasochłonne- nie wszystkie cmentarze są zdigitalizowane i dopiero po dociekliwych poszukiwaniach przez Biura Parafialne i Admnistrację Cmentarza, wreszcie udaje się dotrzeć do poszczególnych lokalizacji. Część grobów jest zaniedbana i ulega zapomnieniu.

Naszym, celem jest zapalenie światła pamięci na każdej mogile. Do pełnego sukcesu brakuje już niewiele. Z uwagi na to zwracamy się z prośbą, o udzielanie wszelkich informacji, które mogą nam pomóc w ukończeniu tego zadania. Jest to niezwykle istotna sprawa, żaden student, czy absolwent nie powinien zapominać o ludziach, którzy przekazali mu wiedzę, którą czerpali z lat ciężkiej pracy i doświadczenia. Nie pozwólmy, aby zaginął ślad po wykładowcach, dzięki którym nasz wydział może pochwalić się tak piękną historią.

Konrad Kupajczyk, Paweł Ramik, Mateusz Wiśniewski