Jubileusz poznańskich profesorów

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyły się uroczyste obchody jubileuszu urodzin czterech profesorów Wydziału Leśnego:

80. rocznica urodzin prof. dra hab. Konrada Magnuskiego
80. rocznica urodzin prof. dra hab. Bohdana Ważyńskiego
75. rocznica urodzin prof. dra hab. Bohdana Drogoszewskiego
75. rocznica urodzin prof. zw. dra hab. Jerzego Wiśniewskiego

Uroczystość odbyła się 23 października 2010 r., w auli Kolegium Rungego. Obchody rozpoczął wykład gościa ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, prof. dra hab. Tomasza Boreckiego pt. ”Las a człowiek”. Następnie przedstawiono sylwetki jubilatów, a dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Roman Gornowicz, uhonorował ich „nożem leśnika poznańskiego”. Wśród licznych gości składających życzenia jubilatom był Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. zw. dr hab. Grzegorz Skrzypczak.