Jak rośnie las?

Pobyt w szpitalu nie jest przyjemny. Dobrze wiedzą o tym dzieci, które są pod opieką Zespołu Szkół Specjalnych nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Studenci Wydziału Leśnego po raz kolejny zorganizowali dla małych pacjentów zajęcia z edukacji przyrodniczej. Tym razem studentki Anita Chachulska i Natalia Broniewska, opowiedziały dzieciom jak rośnie las i kto w nim mieszka.

Zajęcia te odbyły się w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Wydziałem Leśnym UP w Poznaniu a Zespołem Szkół Specjalnych nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych. W myśl porozumienia pracownicy, oraz studenci z naszego wydziału w ramach wolontariatu prowadzą na terenie szpitala edukacje przyrodniczo.