IV Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D

Pomimo pandemii IV Mistrzostwami Polski Leśników w łucznictwie 3D odbyły się 26 wrześna 2020 r na terenie Nadleśnictwa Warcino. Pogoda była jesienna - delikatny deszczyk, ale stosunkowo wysoka temperatura i mglista, klimatyczna aura. Idealna pogoda na łowy. Turniej rozpoczęliśmy od sygnału myśliwskiego "Początek polowania", następnie podzieleni na grupy ruszyliśmy na liczącą 28 celów trasę. Jak zwykle ukształtowanie terenu i pomysłowość Warcińskich leśników nie dały nam się nudzić - strzelaliśmy z różnych pozycji, nad rowami, w bagno, pod górkę, wzdłuż śródleśnej polany, z ambon, do figur wielkich i malutkich - każda z nich była dla nas wyzwaniem. Podołaliśmy jednak wszystkim i jak co roku zdominowaliśmy podium. Po zawodach w czasie liczenia punktów odbył się także tradycyjny strzał na daleki dystans, gdzie w kategorii łuki tradycyjne i hunter w finale spotkali się prezes Sekcji - Mikołaj Grabowski - oraz nasz opiekun - dr inż. Marcin Włoch. Po kilku rundach finałowych konkurencję wygrał jednak Marcin, trafiając figurę w drugą strefę z niemal 50 metrów!

Wśród wybitnych osiągnięć naszych członków nie sposób pominąć także mistrzostwa Polski kobiet w kategorii łuki tradycyjne, które zajęła członkini naszej Sekcji Agnieszka Knioła. Dzięki jej sukcesowi Katedra Inżynierii Leśnej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP może pochwalić się wybitną łuczniczką w swoich szeregach. Dodatkowo mistrzynią Polski w łukach typu hunter została Joanna Hincyngier, mistrzem Polski w łukach tradycyjnych Marek Nowicki, a w łukach typu hunter - Piotr Migdalski.

Z Warcina wróciliśmy wszyscy uśmiechnięci, zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy i dumni z osiągniętych wyników. Jedyny minus mistrzostw to fakt, że na kolejną edycję musimy czekać przez następny rok - do Warcina zawsze chce się wracać!

 

Mikołaj Grabowski