W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. odbył się na terenie Ogrodu Dendrologicznego III Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Udział wzięło 126 łuczników z całej Polski.

Pogoda i humory dopisały, a wiosenna roślinność zapewniła piękną oprawę. Zawodnicy rywalizowali na trasie złożonej z 21 punktów strzelniczych rozstawionych na terenie całego Ogrodu. Głównym organizatorem Turnieju była Sekcja Łucznicza Koła Leśników z prezesem Sekcji Marcinem Adamskim na czele. W organizację zaangażowani byli również Ogród Dendrologiczny i Dziekan prof. dr hab. Piotr Łakomy.

O oprawę muzyczną zawodów zadbała Sekcja Muzyczna Koła Leśników oraz Zespół Venator. Na zakończenie zwycięscy Turnieju odebrali z rąk  Dziekana 24 puchary i 35 dyplomów w 8 kategoriach sprzętowych i wiekowych. Sądząc po uśmiechach uczestników możemy uznać imprezę za udaną i zaprosić wszystkich chętnych za rok na kolejna IV już edycję Turnieju.

Ewa Jerzak