Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility II Turniej halowy piłki nożnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego | Wydział Leśny i Technologii Drewna

II Turniej halowy piłki nożnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego

W dniu 5 lutego 2011 roku odbył się II turniej halowy piłki nożnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego. W zawodach brały udział drużyny pracowników Nadleśnictw Karwin, Oborniki, Pniewy i Skwierzyna oraz drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu złożona w głównie z pracowników Wydziału Leśnego.

Turniej odbył się w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Rozegrano 10 spotkań w systemie „każdy z każdym”. Za zwycięstwo drużynie przyznawano 3 pkt., za remis 1 pkt., a za przegraną 0 pkt. O kolejności rozgrywania meczów zdecydowało losowanie.

Rywalizacja była niezwykle zacięte, choć prowadzona według reguł „fair play”. Nad wszystkim panowała Pani Kaja Szymańska, sędzia piłkarski, która swoją obecnością wpłynęła niewątpliwie na panowanie nad emocjami. Po ostatnim gwizdku klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

• Nadleśnictwo Pniewy
  • Uniwersytet Przyrodniczy
  • Nadleśnictwo Skwierzyna
  • Nadleśnictwo Karwin
  • Nadleśnictwo Oborniki

Oprócz rywalizacji drużyn trwała też zacięta walka indywidualna o tytuł króla strzelców turnieju. Został nim Remigiusz Krzyżagórski z Nadleśnictwa Pniewy (7 trafień). Warto wspomnieć, że zwycięska drużyna nie straciła bramki, a zacięty mecz z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego wygrała 1: 0.

Na zakończenie zawodów wręczono puchary i dyplomy. Po zmaganiach sportowych odbyło się spotkanie towarzyskie, bo była to też okazja, żeby w luźnej i przyjacielskiej atmosferze pogawędzić, nie tylko na leśne tematy. Z nadejściem wieczoru nadszedł czas pożegnań i wyjazdów do domu drużyn przyjezdnych.

Następna okazja do rewanżu już 12 marca w Drezdenku, gdzie odbędzie się szósta edycja „Pucharu Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Notecka”. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku spośród 16 drużyn zajęliśmy trzecie miejsce, a nie byliśmy zaliczani do faworytów.

Piotr Łakomy