Historia jest nasza – cykl wykładów Koła Leśników

W środę 6 kwietnia 2022 r. Sekcja Historii Leśnictwa Koła Leśników rozpoczęła cykl wykładów pod wspólnym tytułem, „Historia jest nasza”. Cykl rozpoczęły dwa wykłady:

• ,,Z historii Koła Leśników. Tragiczne losy Antoniego Borkowskiego i Zdzisława Spanily” – prof. UPP dr hab. Jarosław Szaban.
  • ,,Elementy historii Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator” -  Jan Maciejewski

Prezentacja Profesora Szabana przybliżyła słuchaczom wojenne losy dwójki przyjaciół, studentów z Wydziału Leśnego, aktywnych członków Koła Leśników.

Z kolei wystąpienie Jana Maciejewskiego przybliżyło zgromadzonym dzieje Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator”. Na koniec prezentacji wykonano utwór, który został skomponowany specjalnie dla „Zespołu pt.,, Venatores Samba”, autorstwa K. Kadlec.

Patrycja Baryła