„Fitopatologia leśna” z Nagrodą Ministra Nauki w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką

8 marca 2024 r.  na Poznańskich Targach Książki, podręcznik wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu „Fitopatologia leśna” pod redakcją M. Mańka, A. Grzywacz otrzymała Nagrodę Ministra Nauki w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką.  W imieniu całego zespołu autorów nagrodę odebrali prof. dr hab. Małgorzata Mańka, prof. dr hab. Maria Rudawska i prof. dr hab. Piotr Łakomy. W imieniu Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nagrodę odebrała kierowniczka wydawnictwa Lucyna Borowczyk.

Wieloautorski podręcznik akademicki jest oparty na współczesnej wiedzy naukowej zawartej w polskich i zagranicznych publikacjach oraz doświadczeniu praktycznym fitopatologów. Został przygotowany przez liczny zespół pracowników naukowych – specjalistów zajmujących się różnymi aspektami teoretycznymi i praktycznymi chorób drzew, którzy reprezentują wiele placówek naukowych w kraju. Skład Autorski: prof. dr hab. Małgorzata Mańka. czł. rzecz. PAN (red. naukowy), Andrzej Grzywacz, czł. rzecz. PAN (red. naukowy), prof. dr hab. Marta Aleksandrowicz-Trzcińska, prof. dr hab. Tadeusz Kowalski, prof. dr hab. Monika Kozłowska, prof. dr hab. Selim Kryczyński, prof. dr hab. Hanna Kwaśna, prof. dr hab. Piotr Łakomy, dr inż. Jan Łukaszewicz, prof. zw. dr Karol Mańka, czł. rzecz. PAN, doc. dr hab. Krystyna Przybył, prof. dr hab. Maria Rudawska, prof. dr hab. Piotr Sobiczewski, dr hab. Hanna Stępniewska, prof. dr hab. Marek Tomalak, prof. dr hab. Wojciech Wakuliński; recenzent: prof. dr hab. Zbigniew Sierota.

W konkursie na najlepszą książkę akademicką rywalizowało 29 wydawców, prezentując 72 tytuły.

Tu można kupić książkę https://ksiegarnia.up.poznan.pl/nowosci.html