Fascynujący Świat Roślin 2017

Zbliża się czwarta edycja międzynarodowej akcji 'Fascynujący Świat  Roślin 2017, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami  Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO - European Plant Science Organization). Celem tej akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa.

Znajomość świata roślin ma równie ważne znaczenie w produkcji wszelkich innych produktów pochodzenia roślinnego, takich jak papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki. Bardzo ważnym przesłaniem akcji będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska. W akcji tej pośród wielu jednostek i organizacji bierze również udział Wydział Leśny Uniwersytetu  Przyrodniczego w Poznaniu.

link do strony akcji: Fascynujący Świat  Roślin 2017

Zapraszamy w podróż po tajemniczym Ogrodzie Dendrologicznym Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (1 czerwca 2017)

Dr hab. Tomasz Jelonek

PDF icon FSR_plakat.pdf2.35 MB