EUROFORESTER - studia w Szwecji

Istnieje możliwość wyjazdu na anglojęzyczne, magisterskie studia leśne, prowadzone w Szwecji przez Szwedzki Uniwersytet Nauk Rolniczych (SLU)

Ta możliwość jest szczególnie interesująca dla studentów 7 semestru stacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Leśnictwo - w przypadku zakwalifikowania na studia w SLU oraz rozpoczęcia studiów magisterskich na naszej Uczelni, możecie państwo uzyskać urlop na studia za granicą po ukończeniu 1 semestru studiów leśnych w Poznaniu, z gwarancją zaliczenia większości przedmiotów w semestrach 2 i 3 na podstawie efektów kształcenia osiągniętych w SLU. Daje to dobrą pozycję wyjściową do ukończenia magisterskich studiów leśnych w obu krajach i może - przy odpowiedniej organizacji pracy i czasu - doprowadzić do zdobycia tytułu zawdowego magistra leśnictwa zarówno w Polsce jak i w Szwecji (na podstawie odrębnych prac magisterskich).

W tej edycji programu kandydaci, będący studentami UPP, mogą ubiegać się o stypendium na pierwszych 9 miesięcy studiów w Szwecji (wrzesień-maj 2024).

Kwalifikacje na stypendium odbędą się 30 listopada (czwartek), bezpośrednio po spotkaniu informacyjnym na temat wymiany międzynarodowej, zaplanowanym w tym dniu na godz. 15:00 w sali C1 Coll.Cieszkowskich.

Osoby zainteresowane proszę o pilny kontakt, a zdecydowanych o niezwłoczne przesłanie deklaracji uczestnictwa w kwalifikacjach oraz - najpóźniej do 26 listopada 2023 r., do godz. 24:00 - krótkiego CV w języku angielskim (1-2 strony), zawierającego również uzasadnienie waszej chęci podjęcia studiów w SLU, na adres tomasz.najgrakowski@up.poznan.pl, z hasłem EUROFORESTER 23 w temacie wiadomości.