Ergonomiczne warsztaty

W dniu 12 stycznia 2024 roku odbyły się warsztaty z przedmiotu Ergonomia realizowanego na drugim roku kierunku Projektowanie mebli (prowadzący dr inż. Łukasz Matwiej). Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości i w siedzibie firmy Blum Polska Sp. z o. o. w Jasinie k. Swarzędza.

Studenci mieli okazję zapoznać się z produktami poprawiającymi ergonomię mebli, doświadczyć na własnej skórze trudności jakie mają osoby w wieku 60+ poprzez symulację schorzeń i niepełnosprawności przy użyciu kombinezonu Age Explorer. Ponadto ćwiczenia dotyczyły poprawnych ustawień poszczególnych mebli oraz sprzętów AGD w zależności od wielkości i układu kuchni tak, by przyszli projektanci potrafili zminimalizować liczbę zbędnych ruchów i czynności w kuchni.

część teoretyczna warsztatów