Eko-Aktywni z Wydziałem Leśnym UPP

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został partnerem projektu „Eko-Aktywni” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Otwarte Drzwi”.

W sobotę 23 listopada 2019 r. w Poznaniu, w godz. od 10 do 13 na terenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Otwarte Drzwi ( Al. Niepodległości 36), w ramach projektu odbędą się warsztaty  z budowania budek dla ptaków. W imieniu organizatorów Zapraszamy całe rodziny - od najmłodszych członków do kochanych seniorów - na twórcze działanie.

Projekt „Eko-Aktywni” ma charakter ekologiczno-edukacyjno– społeczny, a jego głównym celem jest wspieranie i ochranianie pożytecznych gatunków ptaków, nietoperzy oraz owadów.  W ramach projektu odbędzie się budowanie, a następnie rozwieszanie na terenach zielonych miasta Poznania oraz w okolicznych lasach, budek lęgowych dla ptaków, domków dla nietoperzy oraz domków/siedlisk dla owadów.

Projekt finansowany w ramach konkursu charytatywnego "Międzypokoleniowe poruszenie - dla dóbr Ziemi zabezpieczenie" organizowanego przez Aquanet SA.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi" zostało powołane w celu udzielania wsparcia osobom z niepełnosprawnościami w formie umożliwiania kompleksowej rehabilitacji zdrowotnej, medycznej, społecznej i psychologicznej. Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" powołało do życia placówki: Niepubliczną Szkołę Podstawową "Otwarte Drzwi", Niepubliczne Liceum "Otwarte Drzwi".