Najnowsza inicjatywa w zakresie nowoczesnego kształcenia polegająca na uruchomieniu przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu półtorarocznych studiów realizowanych w trybie Master of Business Administration cieszy się dużym zainteresowaniem mediów. Prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz, Prodziekan ds. finansów oraz Kierownik Katedry Ekonomiki i Techniki Leśnej, pomysłodawca uruchomienia studiów specjalnie skrojonych na miarę współczesnych potrzeb nowoczesnego leśnictwa, w minionym tygodniu prezentował założenia tego przedsięwzięcia w wywiadach radiowych oraz wystąpił w telewizji. W swoich wystąpieniach zwrócił uwagę, że w jego opinii, obecnie gospodarka leśna w Polsce prowadzona jest na wysokim poziomie. Zmieniają się jednak oczekiwania co do lasu i interakcja człowieka z lasem. Dlatego tak istotnym jest kreowanie przyszłych decyzji związanych z realizacją wielofunkcyjnej gospodarki leśnej – mówi prof. Krzysztof Adamowicz. Podkreślił, że z tą myślą powstawały założenia jedynych w Polsce studiów „MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego”. Program studiów powstawał w kooperacji z wieloma naukowcami z różnych ośrodków naukowych z całej Polski jak i z praktykami, którzy zajmują się menedżerskimi problemami związanymi właśnie z leśnictwem. Profesor Adamowicz podkreślił, że studia menedżerskie przygotowane zostały specjalnie pod kątem polskiego leśnictwa i zmierzają do zwiększenia kompetencji menedżerskich obecnej, jak i przyszłej kadry kierowniczej zajmującej się gospodarką leśną poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych praktyk w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności z zakresu nowoczesnej ekonomii, prawa, zarządzania, rachunkowości w tym rachunkowości zarządczej oraz psychologii. Niewątpliwie ta inicjatywa jest dowodem na to, że przyszłość dzieje się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.








