Drwale z Poznania znów najlepsi!

W dniach 16-17 maja 2019 r. w Warszawie Drużyna Drwali Wydziału Leśnego UP w Poznaniu wzięła udział w X Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa. Rywalizacja miała rangę eliminacji do Mistrzostw Polski Drwali. Wydział Leśny w Poznaniu reprezentowali: Sylwester Groblewski, Kacper Borowski, Dawid Drab, Damian Cichoń, Łukasz Schuetza, Arkadiusz Żukowski, Maciej Myszka i Piotr Kołwzan.

Pierwszym etapem zawodów była ścinka drzew, która wyłoniła najlepszych dziesięciu drwali do rywalizacji następnego dnia. Zakwalifikowało się do niego siedmiu naszych studentów. Podczas kolejnego dnia zmagań zawodnicy zmierzyli się z wymianą piły łańcuchowej, przerzynką kombinowaną i precyzyjną oraz okrzesywaniem.

Końcowa klasyfikacja indywidualna:

Sylwester Groblewski – 1532 pkt.
Łukasz Schuetza – 1517 pkt.
Dawid Drab – 1441 pkt.
Sebastian Wanat – 1416 pkt.
Damian Cichoń – 1346 pkt.
Kacper Borowski – 1167 pkt.
Piotr Kołwzan – 1160 pkt.
Maciej Myszka – 1125 pkt.
Igor Zejdel – 935 pkt.
Hubert Adamiuk – 875 pkt.

Nasi studenci zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Przyznano ponadto nagrody za najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. Najlepszy wynik podczas ścinki drzew osiągnął Sylwester Groblewski (629/660 pkt.), a w konkurencji przerzynka kombinowana Kacper Borowski (169/200 pkt.).

Dziękujemy serdecznie organizatorom Zawodów – Studentom Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie za świetną organizację oraz wspaniałą atmosferę podczas zawodów. Podziękowania kierujemy również do naszych partnerów oraz sponsorów: Husqvarna, GRUBE, arbotrek oraz travelshops, bez których wyjazd nie byłby możliwy.

Damian Cichoń

Fot. M. Majada