Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Drugi rajd pieszy "Śladami strzygonii po Puszczy Noteckiej" | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Drugi rajd pieszy "Śladami strzygonii po Puszczy Noteckiej"

29 maja 2021 r. członkowie Koła Leśników UPP, pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz miłośnicy Puszczy Noteckiej wyruszyli na szlak.

Wyprawa rozpoczęła się w Bucharzewie, przy siedzibie Nadleśnictwa Sieraków i wiodła przez jezioro Kubek  oraz osadę Jeleniec, a następnie przez obszar Nadleśnictwa Wronki - granicą leśnictw: Smolarnia i Pustelnia, osadę leśną Samita, z powrotem do nadleśnictwa. Pomimo bardzo zmiennej pogody uczestnikom nie schodził uśmiech z twarzy.

Podczas 1️7 marszu dzięki uprzejmości p. Romana Tomczaka, pracownika Nadleśnictwa Sieraków uczestnicy poznali historię oraz walory przyrodnicze regionu.

Organizatorem rajdu była: Rajdu była Rada Naukowo-Społeczna Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Notecka", Koło PTTK Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego rajdu dziękujemy Nadleśnictwu Sieraków i już teraz zapraszamy na trzecią edycję, której trasa najprawdopodobniej będzie przebiegała przez słynne Wrzosowe Wydmy na terenie Nadleśnictwa Wronki.

Fot. W. Kusiak, R. Tomczak, P. Dyba