Druga edycja kursu operatora wózka widłowego

W piątek, 26 maja 2023 roku, zakończyła się druga edycja ponadprogramowego kursu operatora wózka widłowego, skierowanego dla Studentów technologii drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Druga edycja kursu cieszyła się zdecydowanie jeszcze większym zainteresowaniem Studentów, w porównaniu do ubiegłorocznej. Cieszy fakt, że wszyscy studenci zdali egzamin końcowy i uzyskali uprawnienia, wydane przez Urząd Dozoru Technicznego (Oddział Terenowy w Poznaniu).

Zdobyte certyfikaty Studenci odebrali na oficjalnym spotkaniu, w którym, oprócz Studentów, udział wzięli: mgr inż. Paweł Ciemny - Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu, Państwowa Inspekcja Pracy; prof. dr hab. Piotr Łakomy - Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna; prof. UPP dr hab. Edward Roszyk - Prodziekan ds. studiów, dr hab. Władysław Kusiak i dr hab. Marek Wieruszewski - inicjatorzy i organizatorzy kursu. Obecni byli również przedstawiciele firmy szkolącej - UTB SPEC - Arletta Boruczkowska oraz Alan Boruczkowski.

Koszty egzaminu państwowego zostały pokryte ze środków Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

Kurs operatora wózka widłowego jest jedną z wielu form wsparcia Studentów technologii drewna w zdobywaniu ponadprogramowych tzw. twardych kompetencji.

Gratulacje dla Studentów.

Kursanci na sali wykładowejZdjęcie grupowe grupy kursantów operatora wózka widłowegoWręczenie certyfikatów