Drużyna Wydziału Leśnego UP w Poznaniu wśród laureatów VIII Zawodów Drwali Studentów Leśnictwa

W dniach 18 - 19 maja Drużyna Drwali Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięła udział w VIII Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa organizowanych przez Samorząd Studentów Wydziału Leśnego SGGW.

Pierwszego dnia nasi drwale stawili zmierzyli się w ścince drzew. Do drugiego etapu awansowało 4 z 9 naszych zawodników. Drugi dzień zawodów odbył się na Kampusie SGGW. Zawodnicy wzięli udział w konkurencjach: wymiany łańcucha, przerzynce kombinowanej, przerzynce na dokładność oraz okrzesywaniu.

Ostatecznie aż 3 z 4 naszych zawodników uplasowało się w pierwszej piątce zawodów:

1. Łukasz Maruszczyk

2. Łukasz Schuetza

3. Grzegorz Szykut

4. Dawid Drab

5. Damian Cichoń

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce.

Z tego miejsca pragniemy podziękować firmom Husqvarna oraz ATJ s.c. za wsparcie, bez państwa pomocy na przestrzeni ostatnich lat nie odnieślibyśmy tylu sukcesów.

DZIĘKUJEMY!

Gratulujemy również wszystkim zawodnikom: Lukasz Schuetza, Sylwester Groblewski, Paweł Szóstakowski, Kacper Borowski, Damian Cichoń, Tobiasz Ostój, Arkadiusz Żukowski, Dawid Drab, Dominik Gierszewski oraz koordynatorowi drużyny Karol Tomczak

Samorząd Studentów Wydziału Leśnego UP Poznań